برجسته‌سازی نقش لجستیک در حمل‌ونقل با جذب دانش‌بنیان‌ها برجسته‌سازی نقش لجستیک در حمل‌ونقل با جذب دانش‌بنیان‌ها

 | تاریخ ارسال: 1402/9/7 | 
برجسته‌سازی نقش لجستیک در حمل‌ونقل با جذب دانش‌بنیان‌ها


 

رضا رستمی، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترانزیت و لجستیک اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: اقتصاد‌ها در جهان به سمت فناوری و آی‌تی حرکت کرده‌اند و در این بستر دانش‌بنیان‌ها رشد قابل توجهی داشته‌اند. ما نیز گریزی بر حرکت در این مسیر نداریم.

ورود سرمایه‌گذاری به بخش حمل و نقل زمینه‌ساز رشد دانش‌بنیان‌ها خواهد شد

وی افزود: در کشور ما نیز یکی از ملزومات رشد دانش‌بنیان‌ها، سرمایه‌گذاری است و دولت باید سرمایه‌گذاری در این بخش را حمایت کند. تا زمانی که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ترانزیت داخلی، نگهداری جاده‌ها و آزادراه‌ها ورود نکنند دانش‌بنیان‌ها نیز در این بخش رشد لازم را نخواهند داشت.

 

وی افزود: حضور دانش‌بنیان‌ها در ترانزیت و لجستیک نیازمند سرمایه‌گذاری‌های جدید است. سرمایه‌گذار باید دغدغه امنیت سرمایه‌گذاری نداشته باشد. دولت باید حمایت کند تا سرمایه‌گذاران در تولید ایده و دانش یا تولید محصولات دانش‌بنیانی بدون دغدغه کار خود را انجام دهند.

دانش‌بنیان‌های اندکی از حمایت‌های صندوق نوآوری برخوردار شده‌اند

رستمی درباره عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت و ساماندهی دانش‌بنیان‌ها، خاطرنشان کرد: بسیاری از صحبت‌هایی که در سال‌های گذشته در بحث حمایت از دانش‌بنیان‌ها مطرح شده جنبه شعاری داشته است و دانش‌بنیان‌های اندکی توانسته‌اند از تسهیلات و حمایت‌های این صندوق و معاونت برخوردار باشند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل، ترانزیت و لجستیک اتاق بازرگانی ایران افزود: صحبت‌های عملیاتی این است که در اجرا، زمینه فعالیت دانش‌بنیان‌ها تسهیل شده باشد. سال آینده شرایط دانش‌بنیان‌ها تغییر می‌کند منوط به آنکه کار اجرایی و عملی در سال جاری برای آن‌ها انجام شود در غیر این صورت نسبت به سال جاری پسرفت هم خواهیم داشت.
رستمی گفت: هر زمان سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی به عرصه سرمایه‌گذاری ورود کند فضای فعالیت دانش‌بنیان‌ها نیز با رشد و شادابی مواجه خواهد شد.


منبع: https://ana.ir/۰۰۳gkd
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 122 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن لجستیک ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Iran logistics society

Designed & Developed by : Yektaweb