ایران؛ سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی ایران؛ سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی

 | تاریخ ارسال: 1402/8/17 | 
ایران؛ سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی

ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی جهت تحقق و تکمیل راهبردها و برنامه های اکو در حوزه زنجیره های تامین، تجارت، لجستیک و ترانزیت است.

با ابتکار عمل نمایندگان وزارت راه و شهرسازی در دوازدهمین اجلاس وزاری حمل و نقل سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند، کریدورهای شمال جنوب هم به بخش کریدورهای خزری اضافه و در بیانیه این اجلاس نیز به آن اشاره و ایران به میزبانی اجلاس وزاری حمل و نقل اکو انتخاب شد.
به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، در حاشیه این نشست که با حضور وزرا و نمایندگان وزارتخانه های حمل و نقلی سازمان همکاری اقتصادی برگزار شده بود، دستور العمل بین المللی و برنامه عملیاتی راهگذر حمل و نقلی چین به اروپا از مسیر ازبکستان به ترکمنستان و از طریق ایران به ترکیه به امضای وزرا و نمایندگان کشورهای حاضر رسید.
همچنین در برنامه عملیاتی راهگذر حمل و نقلی مورد توافق ارتباط کریدور مرکزی آسیای میانه از طریق ایران به غرب به امضا رسید.
در این اجلاس نماینده ایران از وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی جهت تحقق و تکمیل راهبردها و برنامه های اکو در حوزه زنجیره های تامین، تجارت، لجستیک و ترانزیت است و ابتکار " ایران راه " برای استفاده کشورها از مسیر، امکانات و ظرفیت های ترانزیتی و لجستیکی ایران برای اتصال آسیای میانه به غرب و جنوب طراحی و اعلام شده است.
بنابر این گزارش در بیانیه پایانی دوازدهمین اجلاس وزاری حمل و نقل سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند، افزایش همکاری های ترانزیتی با ایران مد نظر و مورد اشاره قرار گرفت.
از دیگر نتایج مثبت این اجلاس، انتخاب جمهوری اسلامی ایران به ریاست سیزدهمین اجلاس وزاری حمل و نقل سازمان همکاری اقتصادی اکو است که به این ترتیب ایران در سال آینده میزبانی اجلاس اکو را بر عهده دارد که یک فرصت تاریخی برای کشورمان در معادلات جهانی در حوزه حمل و نقل محسوب می شود.
ریاست ایران بر سیزدهمین اجلاس اکو با دستاوردهایی همچون ارتقای هرچه بیشتر جایگاه کشورمان و همچنین ایفای نقش، اعمال نظر و تاثیر گذاری بیشتر و جدی تر در موضوع کریدورها همراه خواهد بود.
گفتنی است، دوازدهمین اجلاس وزاری حمل و نقل سازمان همکاری اقتصادی اکو با حضور معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، دستیار وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شد.


منبع:
https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-۲۶۳۸۱۷CAPTCHA

دفعات مشاهده: 50 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن لجستیک ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iran logistics society

Designed & Developed by : Yektaweb