۱۵ ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران راه‌اندازی شد

 | تاریخ ارسال: 1402/6/8 | به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس علی‌آبادی امروز در آئین بهره‌برداری همزمان از ۱۵ ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران که در برج آزادی برگزار شد، اظهار داشت: امروز شاهد برقی‌شدن خودرو در تهران هستیم و سال‌ها برای آن تلاش شده است.

علی آبادی گفت: تولید خودروهای برقی در شرکت‌های بزرگ داخلی شروع شده، ولی ما معطل نمی‌مانیم، لذا با ماشین‌های وارداتی برقی زمینه را برای برقی شدن فراهم می‌کنیم.

وی اظهار داشت: به خودروسازان اعلام کرده‌ایم که ۵۰ درصد ظرفیت خود را به تولید خودروهای برقی اختصاص دهند، البته اول از خودروهای مونتاژی آغاز کرده‌ایم، ولی به مرور نوبت به خودروهای داخلی نیز می‌رسد و اولویت ما برقی کردن اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌ها است.

وی بیان داشت: ماشین‌های برقی برای تحویل به شهرداری آماده است، اما تعداد آنها به اندازه کافی نیست و فکر می‌کنم، طرف دو تا سه ماه آینده چهره شهر تغییر کند.

علی آبادی اظهار داشت: در کنار ای مزایا یک خودروی برقی می‌تواند ظرف پنجاه دقیقه شارژ شود.

وزیر صمت در مورد تعرفه شارژ خودرو برقی گفت: این تعرفه را وزارت نیرو تعیین می‌کند و قطعا از هزینه بنزین کمتر است.

وزیر صمت افزود: نهضت برقی‌سازی از انقلاب صنعتی دوم آغاز شد و سال ۱۹۳۶ فورد در آمریکا بیش از ۳۰ هزار خودرو برقی فروخت، اما این حرکت به دلیل مشکل ذخیره انرژی متوقف شد و خودروهای دیزلی و بنزینی آغاز به کار کرد.

وزیر صمت با اشاره به اینکه خودروهای برقی در دنیا در حال افزایش است، اظهار داشت: ماشین‌های برقی به شدت اقتصادی است، ضمن اینکه آلودگی ندارند.

وی با بیان اینکه امروزه دنیا به سمت هیدروژنی‌کردن خودروها در حرکت است گفت: امیدواریم این اتفاق به زودی برای کشورمان محقق شود.

وی با بیان اینکه‌ حدود ۱۰۰ دستگاه شارژر خودروی برقی در کشور نصب شده است، گفت: این ایستگاه‌های شارژ‌ به صورت پایلوت نصب شده است ضمن اینکه امکان شارژ خودروها در منزل هم فراهم است.

وی با بیان اینکه شارژرهای نصب شده سریع و کند است، گفت: ایستگاه‌های شارژر‌ خیابانی برای مواقع اضطراری است.
 

منبع


https://www.farsnews.ir/news/۱۴۰۲۰۶۰۶۰۰۰۷۷۴/۵-%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%B۳%D۸%AA%DA%AF%D۸%A۷%D۹%۸۷-%D۸%B۴%D۸%A۷%D۸%B۱%DA%۹۸-%D۸%AE%D۹%۸۸%D۸%AF%D۸%B۱%D۹%۸۸-%D۸%A۸%D۸%B۱%D۹%۸۲%DB%۸C-%D۸%AF%D۸%B۱-%D۸%AA%D۹%۸۷%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۷%E۲%۸۰%۸C%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۲%DB%۸C-%D۸%B۴%D۸%AF

۱۴۰۲/۰۶/۰۶
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 149 بار   |   دفعات چاپ: 67 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن لجستیک ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Iran logistics society

Designed & Developed by : Yektaweb